Vest Hem odigrao za Siti i Liverpul: Čelsi posle preokreta poražen u londonskom derbiju!

Napravili su veliko iznenađenje momci iz zapadnog Londona

Fudbaleri Vest Hema napravili su pravi podvig i pobedili su aktuelnog šampiona Engleske ekipu Čelsija sa 3:2 u okviru 15. kola Premijer lige.

Iako su gosti bolje otvorili susret do pobede je došla ekipa, koja je predstavljena kao autsajder u engleskim medijima.

Čelsi je poveo golom Tijaga Silve u 28. minuti, kada je glavom pogodio na centaršut Maunta.

Pet minuta pre odlaska na odmor Manuel Lancini je sa bele tačke vratio stvari na početak, ali pred odlazak na odmor, Maunt je pogodio sjajno nakon centaršuta Ziješa za 2:1.

Nastavak donosi nove golove, ovaj put dva u mreži gostiju. Prvo Bouen u 56. minuti trese mrežu gostiju za 2:2, da bi Masuaku u 87. minuti spremio drugi poraz “plavaca”.

S obzirom na sve prikazano, komotno je moglo pasti još nekoliko golova, ali je publika svakako mogla da uživa u ovom meču, a to se naročito odnosi na domaći dio.

Čelsi ostaje lider sa 33 boda, ali Mančester siti ima priliku da danas pobedom nad Votfordom izbije na prvo mesto, a da preskoči “plavce” može i Liverpul ukoliko slavi protiv Vulverhemtpona.