Juventus pregrmeo teško gostovanje: Remi bez golova u Veroni (VIDEO)

Bitna pobeda za ekipu Masimilijana Alegrija

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Salernitane rezultatom 2:0 u okviru 15. kola Serije A.

Iako su Bjankoneri bili oslabljeni neigranjem jednog od najboljih igrača, Federika Kjeze, uspeli su da se sa tri boda vrate sa nezgodnog gostovanja. Salernitana je mogla da prva dođe do prednosti, ali Simi nije bio precizan.

Juventus je došao u vođstvo u 21. minutu preko Paula Dibale, a uspeli su da postignu još jedan gol do kraja prvog poluvremena, ali je posle konsultacije VAR tehnologije odlučeno da se poništi, zbog ofsajda.

Najbolju priliku za domaću ekipu imao je Luka Ranijeri u 59. minutu, ali je njegov udarac završio na stativi gola Ščensnog.

Alvaro Morata je duplirao prednost u 70. minutu i tad se znalo da tri boda idu za Torino. Pobeda je mogla da bude i ubedljivija, ali je Paulo Dibala u 95. minutu promašio penal.

U narednom kolu Salernitana gostuje Milanu, dok Juventus dočekuje ekipu Đenove.

Meč između Verone i Kaljarija koji je odigran u istom terminu završen je bez pobednika, a rezultat je bio 0:0.

Za domaću ekipu su nastupili Darko Lazović i Ivan Ilić, dok je za gostujuću ekipu među stativama bio Boris Radunović.

U narednom kolu Verona gostuje Veneciji, dok Kaljari dočekuje Torino.