Bolonja sa 9 ratnika umalo do podviga: Ludnica u Seriji A, povratak Ibrahimovića u velikom stilu (VIDEO)

Bolonja je završila meč sa dva igrača manje

Fudbaleri Milana savladali su Bolonju rezultatom 4:2 u okviru devetog kola Serije A.

Rosoneri su otvorili meč pogotkom Rafaela Leaa, a posle toga je i usledio crveni karton štopera Bolonje Bubakar Sumarea i pogodak Davida Kalabrije za prednost od dva gola razlike i činilo se da četi Stefana Piolija predstoji lak zadatak.

Međutim, nikada ne treba otpisivati ratnički duh Siniše Mihajlovića koji je preneo na svoje igrače u pauzi između dva poluvremena. Za tri minuta su izjednačili rezultat, a prvi gol su postigli zahvaljujući autogolu Zlatana Ibrahimovića, dok je poravnanje doneo Musa Berou u 52. minutu. Ipak, usledila je glupost Roberta Sorijana, koji je zaradio direktan crveni karton kao i njegov saigrač u prvom poluvremenu, i Bolonja je ostala sa devet igrača na terenu.

To je bio znak da Pioli uvede još jednog gorostasa u vidu Olivijea Žirua i Milan je krenuo svim silama napred. Upravo je Francuz imao sjajnu šansu da glavom postigne pogodak u 75. minutu, ali se istakao Lukaš Skorupski.

Ipak, trenutak odluke se desio u 84. minutu kada je vezista gostiju Ismael Benaser naleteo na odbijenu loptu posle centaršuta i sjajnim volejem sa oko dvadesetak metara pogodio je mrežu poljskog čuvara i pogurao je svoj tim ka pobedi.

Tačku na ovu utakmicu je stavio, ko drugi – nego Zlatan Ibrahimović lepim udarcem sa linije šesnaesterca. On je pogodio dalji ugao i tako overio svom timu pobedu i doneo prvo mesto u slučaju da Napoli izgubi na teškom gostovanju Romi.

Milan u sledećem kolu dočekuje Torino, dok Bolonja gostuje Napoliju.