Odakle Gojku Đilasu NOVAC za 35 nekretnina? Brat Dragan samo od reketa za Most na Adi uzeo MILIONE!

Samo u prvoj fazi gradnje mosta, pre nego što su mašine i počele da rade, Đilasovim ljudima je isplaćeno više od osam miliona evra i to na ime fiktivnih konsultantskih usluga

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju

Mediji koji se nalaze u vlasništvu ili pod uređivačkom kontrolom lidera Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa poslednjih dana vode kampanju protiv ministra finansija Siniše Malog. Oni potenciraju odavno zatvorenu temu o 24 stana u Bugarskoj, za koje tvrde da se nalaze u vlasništvu Siniše Malog, a za šta je utvrđeno da je laž.

Nema sumnje da pravi razlog ovih napada leži u tome što Đilasovi mediji žele da prikriju dokazanu činjenicu – da njegov brat Gojko Đilas poseduje čak 35 nekretnina, o čemu je Objektiv ekskluzivno pisao. Postavlja se pitanje odakle Gojku novac za 35 nekretnina? Poznato je da se njegov brat Dragan Đilas obogatio za neverovatnih 619 miliona evra dok je bio deo vlasti, i to zahvaljajući raznim “mućkama” i aferama. Najpoznatija od njih je svakako afera oko izgradnje Mosta na Adi.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Naime, Objektiv je ekskluzivno otkrio da je Dragan Đilas, nekadašnji gradonačelnik Beograda, iznudio od izvođača radova reket u milionima evra prilikom izgradnje Mosta na Adi.

Članovi istraživačkog tima našeg portala tada su razgovarali sa stranim državljaninom koji je obavljao odgovornu funkciju u jednoj od kompanija koje su gradile Most na Adi, a koji zasad iz razumljivih razloga insistira na anonimnosti.

Sagovornik Objektiva pokazao nam je dokumente koji ukazuju na koruptivne aktivnosti prilikom izgradnje ovog mosta.

Ovaj biznismen iz inostranstva posvedočio nam je i da je lično učestvovao u razgovorima sa ljudima bliskim Draganu Đilasu koji su otvoreno tražili reket za izgradnju Mosta na Adi.

Upravo zato i ne čudi činjenica da je od projektovane cene mosta, koja je iznosila 118 miliona evra, konačna cifra bila veća od 400 miliona evra.

Samo u prvoj fazi gradnje mosta, pre nego što su mašine i počele da rade, Đilasovim ljudima je isplaćeno više od osam miliona evra i to na ime fiktivnih konsultantskih usluga.

Foto: Ataimages

Kako proističe iz svedočenja našeg sagovornika, ali i dokumentacije koju posedujemo, sam proces korupcije je tekao ovako: Most je gradio konzorcijum sastavljen od tri strane kompanije – austrijske “Poor technobau und umwelt aktiengesellschaft”, slovenačke “SCT Evropa” i nemačke “DSD”.

Nemci i Slovenci su na osnovu ugovora sa “Poorom” uplaćivali austrijskoj kompaniji novac za konsultantske usluge, a “Poor” je potom taj novac prebacivao na račun grčke kompanije “Seal commercials” S. A. čiji je vlasnik srpski državljanin.

– Prema mojim saznanjima, iza te grčke firme direktno je stajao Dragan Đilas. Novac koji su slovenačka i nemačka kompanija morale da prebace po osnovu konsultantskih usluga zapravo su bili usmeni nalozi Đilasa s obzirom na to da im je dodeljen posao izgradnje mosta – svedočio je tada sagovornik Objektiva koji je obavljao visoku funkciju u ovom konzorcijumu.

Strani državljanin koji je obavljao odgovornu funkciju u jednoj od tri kompanije u konzorcijumu dostavio nam je fakturu, Ugovor i izvod iz knjigovodstva, kojima dokazuje da je u postupku izgradnje Mosta na Adi, fiktivno, na ime konsultantskih usluga, grčkoj kompaniji isplaćeno 2.491.506 evra!

Pogledajte kako izgleda faktura za tu transakciju:

Takođe, naš sagovornik je istakao da je ovo samo jedna transakcija, a da je firmi “Seal commercials” na osnovu fiktivnih računa isplaćeno ukupno oko osam miliona evra.

Opširnije o tome ko su sve bili ključni ljudi u aferi veka pročitajte klikom OVDE.

Istraživački tim portala Objektiv.rs došao je i do dva dokumenta koji nedvosmisleno ukazuju na to da je Đilas u svoje džepove slio milionske iznose u evrima od konzorcijuma koji je izgradio most! Ključne dokumente pogledajte klikom OVDE.

BONUS VIDEO



Izvor: Objektiv.rs

Komentari (2)

Ostavite komentar