Zvezda zgazila Pazar i spremna je za Ludogorec: Prvenac Dragovića, bombe Kataija i Sanoga, dao ga i Dioni

Odlična partija izabranika Dejana Stankovića

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Novi Pazar u gostima rezultatom 4:0 (3:0) i tako na najbolji mogući način potvrdili dobru formu pred meč u Bugarskoj protiv Ludogoreca.

Sve je počelo ranim pogotkom Aleksandra Dragovića nakon lepe akcije posle kornera u 3. minutu, pa je tako austrijski reprezentativac upisao svoj debitantski gol u crveno-belom dresu.

Na 2:0 povisio je fenomenalni Aleksandar Katai golom iz slobodnog udarca, a ovo mu je deveta vezana utakmica u kojoj je pogodio barem jedanput.

Ni tu nije bio kraj efektnim golovima srpskog šampiona, pošto je Seku Sanogo maestralnim udarcem sa više od 25 metara u 20. minutu postavio rezultat na 3:0.

Nije bilo golova do 65. minuta kada je dosuđen jedanaesterac za Zvezdu nakon faula nad Dionijem.

Loptu je odmah uzeo Gelor Kanga kako bi izveo najstrožu kaznu, međutim, sa klupe su povikali da Lois Dioni izvede penal kako bi prekinuo seriju promašaja koja ga prati već nekoliko utakmica.

Francuski napadač je šutirao pravo u golmana i promašio, da bi nakon intervencije iz VAR sobe jedanaesterac bio ponovljen zbog ranijeg izlaska sa linije golmana domaćina i tek iz drugog puta Dioni uspeva da pogodi za 4:0 i konačno probije psihološku barijeru.

Interesantno, nakon izlaska Aleksandra Kataija, kapitensku traku dobio je Strahinja Eraković, Upravo je tako Dejan Stanković poručio da ozbiljno računa na Zvezdinu decu.

NOVI PAZAR – CRVENA ZVEZDA 0:4

(Dragović 3, Katai 14, Sanogo 20, Dioni 68)

Sudija: Lazar Lukić

NOVI PAZAR: Vujanac – Vlajković (od 72. Parađina), Kojčić, Pavišić, A. Islamović – S. Islamović (od 46. Džamaludinov), Lončar, Delimeđac (od 67. Kalezić) – Ratković, Nikčević (od 46. Zimonjić) – Aganspahić (od 79. Kiković).

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić (od 73. Nikolić) – Sanogo (od 69. Petrović) – Falko, Ivanić (od 46. Stanić), Kanga, Katai (od 46. Živković) – Dioni (od 74. Lazetić).

Luda scena iz Pazara: Dioni izveo dva penala za minut i konačno dao gol (VIDEO)