Težak trenutak u karijeri mladog fudbalera: Postigao gol u Ligi šampiona, a onda mu stigla tragična vest

Tužna vest ga je pogodila usred meča

Sinoć je ekipa Mančester sitija odigrala jednu sjajnu utakmicu protiv Red Bul Lajpciga u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

“Građani” su slavili sa ubedljivih 6:3, a jedan od najzaslužnijih za ovu pobedu bio je defanzivac Nejtan Ake.

On se pored odbrane istakao i u napadu, pošto je postigao jedan od golova u pobedi Sitija.

Ipak, veoma brzo posle tog trenutka za njega su stigle tragične vesti.

Naime, nedugo nakon pogotka saopšteno mu je da mu je otac preminuo u porodičnoj kući, o čemu je pisao na društvenim mrežama.

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Nathan Aké (@nathanake)

– Poslednjih nekoliko nedelja bili su najteži u mom životu. Moj otac je bio veoma bolestan i više nije bilo tretmana koji smo mogli da preduzmemo. Bio sam srećan što sam imao veliku podršku svoje verenice, porodice i prijatelja.

Juče, posle teškog perioda, dao sam svoj prvi gol u Ligi šampiona, a samo nekoliko minuta kasnije on je preminuo u miru, sa mojom majkom i ocem kraj njega. Možda je bilo suđeno da tako bude. Uvek je bio ponosan i srećan kada me je gledao kako igram.

Znam da si uvek uz mene, zauvek ćeš biti u mom srcu i ovaj gol je bio za tebe, tata – napisao je fudbaler.

Mesi, džabe si dolazio: PSŽ se obrukao u Belgiji, šestica Sitija i Realova pobeda u 90. minutu (VIDEO)