Novak počistio Britanca sa Vimbldona: Ni prvi set Drejpera, ni klizava trava nisu jači od Đokovića!

Najvažnije je da se pobeda nije dovodila u pitanje

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Glyn KIRK / AFP / Profimedia

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Britanca Džeka Drejpera sa 3:1 (4:6, 6:1, 6:2, 6:2) setovima na otvaranju ovogodišnjeg izdanja Vimbldona.

Nije dobro počelo po prvog reketa sveta pre svega zbog toga što Đoković nije bio naviknut na nezgodan servis britanskog tenisera.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Pored toga veliki problem za obojicu predstavljala je izuzetno klizava trava, zbog koje su se oba tenisera tokom čitavog meča klizali.

Uspeo je Drejper da režira šok u prvom setu, pošto je u trećem gemu uzeo servis Novaku, a kasnije je uspeo da dođe do osvanja prvog seta.

Međutim, usledio je kontraudar Đokovića u drugom setu, kada je sa ubedljivih 6:1 slavio bez pravog otpora Britanca.

Sličan scenario viđen je u drugom setu, samo što je ovoga puta Drejper uzeo dva gema, ali je ispustio isto toliko servisa.

Da nije imao šanse Britanac u četvrtom setu videlo se od starta, a Novak je sa dva brejka uspeo da dođe do ubedljive pobede.

Njemu će rival u narednoj rundi biti bolji iz meča BariosAnderson.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (1)

Ostavite komentar