FOTOGRAFIJA KOJA JE OBIŠLA SVET: On je bio poslednji koji je napustio “kruzer zaraze” (FOTO)

Kapetan Arma je imao nezahvalan zadatak da održi red, ali i moral na brodu koji je u karantinu, gde su putnici bili zatvoreni u svojim kabinama

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Tanjug/AP/Eugene Hoshiko

Dirljiva fotografija obišla je svet. Kapetan Đenaro Arma, napustio je brod, mesec dana nakon što je na kruzeru američke turističke kompanije izbila epidemija koronavirusa. On je bio poslednji koji je napustio brod koji je u jednom trenutku bio najveće žarište epidemije smrtonosnog virusa, van Kine.

Brod je, nakon što je virus potvrđen, bio u karantinu. Od 3711 putnika i članova posade, najmanje 705 osoba je bilo zaraženo, a na brodu je šest putnika preminulo.

“Kapetan Arma je bio poslednji koji je napustio kruzer “Diamond Princess”, on je heroj u očima svih nas. Zahvaljujemo njemu i osoblju na izvanrednom poslu. Iskreno im se zahvaljujemo, kao i svim nadležnima u Japanu i širom sveta koji su bili uz nas svo ovo vreme”, napisano je na zvaničnom profilu kompanije.

Pratite nas i putem iOS i  android aplikacije – Objektiv.rs

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar