Po prvi put u istoriji kluba: Fenomenalni Marez odveo Siti u finale, Di Marija poludeo pred kraj (VIDEO)

Kraj za PSŽ

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u finale Lige šampiona trijumfom u polufinalu nad PSŽ-om. U prvom meču Siti je slavio sa 2:1, da bi ove večeri na svom terenu overio plasman dalje rezultatom 2:0.

Oba gola za Siti postigao je Rijad Marez prvi u 11. minutu, a drugi u 63. minutu duela čime je stavio tačku na nade PSŽ-a oko osvajanja titule šampiona Evrope. Isti igrač je briljirao i u prvom meču, čime je definitivno prerastao junak čete Pepa Gvardiole.

Pred sam kraj meča Anhel Di Marija iznerviran rezultatom nagazio je Fernandinja i automatski zaradio crveni karton. PSŽ je konastantno napadao, ali je Kilijana Mbapea bio mek u završnici. To je Siti iskoristio i ofanzivnu igru “svetaca” kaznio preko brzonogog Mareza koji je postigao gol i u Parizu.

Siti će u finalu Lige šampiona odmeriti snage sa boljim iz duela Real Madrid – Čelsi, a revanš je na programu u sredu od 21 čas. Ovo je prvo finale Lige šampiona za Mančester siti od postojanja kluba.

PSŽ se raspada: Di Marija pogubio živce, bezobrazan potez i direktan crveni karton za Argentinca! (FOTO)