Karma je čudo: Liverpul se mučio sa decom Aston Vile, pa za pet minuta spakovao tri komada!

Na kraju ubedljiva pobeda

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u četvrto kolo, pošto su pobedili Aston Vilu u Birmingemu rezultatom 4:1.

Utakmica je bila specifična po tome što je domaći sastav igrao sa mladim timom, jer koronavirus desetkovao njihov tim, pa su morali na teren sa golobradom momčadijom.

Podsetimo, 2019. godine Liverpulu nije dozvoljeno da odloži meč sa Vilom zbog obaveza na Svetskom prvenstvu za klubove, pa je morao na megdan ekipi iz Birmingema sa mladim timom. Vila je tada slavila sa 5:0, a sada su se stvari okrenule.

Kako je utakmica počela pomislili smo da će biti lagana pobeda “Redsa”, međutim, bilo je mnogo teže od onoga što je pokazao semafor na kraju utakmice. Sadio je Mane je načeo Aston Vilu već u 4. minutu, ali je Vila preko Berija izjednačila u 41.

Napadao je Liverpul sa svih strana, ali lopta nije htela u gol. Videlo se da imaju psihičku barijeru, koju je u 60. minutu probio Vajnaldum. Usledila je petominuta kanonada. Mane i Salah su do 65. minuta natrplai mrežu domaće ekipe i rešili pitanje pobednika.

Preokretom do pobede protiv velikog šampiona: Borusija neočekivano Bajernu nanela drugi poraz u sezoni