Preokretom do pobede protiv velikog šampiona: Borusija neočekivano Bajernu nanela drugi poraz u sezoni

Sjajnu fudbalsku predstavu smo imali prilike da gledamo u Bundesligi

Jedini meč nemačkog fudbalskog prvenstva danas odigrale su Borusija Mehengladbah i Bajern Minhen.

Do pobede je došla domaća ekipa posle neverovatnog preokreta, a konačan rezultat je bio 3:2.

Bavarci su došli do prednosti preko Roberta Levandovskog, koji je bio precizan sa bele tačke u 20. minutu igre.

Nije se dugo čekalo na drugi gol, pošto je Leon Gorecka duplirao prednost Bajerna na asistenciju Liroja Sanea, samo šest minuta posle prvog gola.

A onda je usledio odgovor domaćina, koji nije želeo da se preda.

U poslednjih devet minuta prvog poluvremena tandem ŠtindlHofman doneo je izjednačenje ekipi iz Mehengladbaha.

Po startu drugog dela Hofman je asistrao Nojhausu, koji donosi prednost ekipi Borusije, a Bajern pada u nevericu.

Pokušavali su Bavarci da se vrate tokom čitavog drugog poluvremena, ali sve je bilo bezuspešno jer se domaćin odlično branio.

Ovom pobedom Borusije nad Bajernom, lideru nemačkog prvenstva je nanet tek drugi poraz u sezoni, prvi je to učinio Hofenhajm.

Kiša golova u Minhenu: Bajern neverovatnim preokretom na poluvremenu stigao do pobede