Ubistvo Slavka Ćuruvije: Optuženi opet pred sudom

Prvostepenu presudu, kojom su prošle godine četvorica nekadašnjih radnika Službe državne bezbednosti osuđena na ukupno 100 godina zatvora, ukinuo je Apelacioni sud

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Youtube/Al Jazeera Balkans Al Jazeera Balkans

Pred Specijalnim sudom u Beogradu danas bi trebalo da započne ponovljeno suđenje protiv optuženih za umešanost u ubistvo Slavka Ćuruvije, vlasnika “Dnevnog telegrafa“, 11. aprila 1999.

Prvostepenu presudu, kojom su prošle godine četvorica nekadašnjih radnika Službe državne bezbednosti osuđena na ukupno 100 godina zatvora, ukinuo je Apelacioni sud.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Tom presudom, Radomir Marković, nekadašnji načelnik SDB, osuđen je na 30 godina zatvora kao podstrekivač na teško ubistvo. Ista kazna izrečena je Milanu Radonjiću, bivšem šefu beogradskog Centra DB kome se na teret stavlja saizvršilaštvo.

Za isto delo Ratko Romić, bivši operativac RDB, i Miroslav Kurak, pripadnik Službe, osuđeni su na po 20 godina zatvora. Apelacija je odluku da se suđenje ponovi donela zbog zaključka veća Specijalnog suda da Ćuruviju nije ubio Kurak već nepoznata osoba.

Izvor: Novosti

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar