NEOČEKIVANO TEŠKO

Partizan naleteo na zid! 120 MINUTA PAKLA, muke, znoja: Pamtiće se penal, Natho i PROLAZ! (VIDEO+FOTO)

Crno-beli tek posle produžetaka minimalnim rezultatom eliminisali moldavski Sfintul i sad idu na crtu belgijskoj ekipi Šarloa

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Sfintul – Partizan 0:1 na portalu Objektiv.rs.

KRAJ UTAKMICE! Partizan je jedva, tek posle produžetaka pobedio moldavski Sfintul 1:0 u Kišinjevu i plasirao se u 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope u kojem će gostovati ekipi Šarloa u Belgiji.

109′ Korner za Partizan, centaršut Natha, udarac glavom, ponovo u golmana Sfintula.

Fudbaleri Partizana kreću sa centra na početku drugog nastavka

DRUGI PRODUŽETAK

104′ GOOOOOOOOOOL 0:1!!!  Penal za Partizan, prethodno je srušen Lutovac. Natho je uzeo loptu, stavio je na kreč. Zalet i GOL! Partizan je konačno poveo

100′ Partizan nastavlja da dominira, ali sve je džabe, nema gola

96′ Loš udarac Miljkovića. Težak posao u Kišinjevu čeka Partizan do kraja utakmice

Fudbaleri Sfintula otvaraju sa centra prvih 15 minuta dodatnog vremena.

PRVI PRODUŽETAK

90+3 Pritiska Partizan u finišu, pokušava, ali ne vredi. Gola nema, pa nema. Džabe dominacija, kad nema onog najvažnijeg u fudbalu – gola. KRAJ, PRODUŽECI!

87′ Pokušava Asano “štiklom”, prethodno je Suma prevario Sanju.

86′ Produžeci sve izvesniji

80′ Matić je imao odličnu šansu , ali je loptu prebacio na desnu nogu  i šutirao neprecizno

78′ Izašao je najopasniji igrač Partizana večeras Sadik zbog povrede, ušao Matić

72′ Marković, Markoviiić, šutira pravo u golmana. Vreme sada leti fudbalerima Partizana, gol, pod hitno im treba gol

64′ U igru je ušao Lazar Marković, da li je on ta prevaga, koja će doneti Partizanu gol

62′ Izgleda da se nervoza uvukla u redove Partizana, još nema gola

52′ Suma šutira sa nekih dvadesetak metara, ali pravo u golmana Sfintula.

49′ Suma otvara drugo poluvreme promašajem. Šteta, ovo je bila lepa prilika. Šutirao je preko gola.

46′ Počelo drugo poluvreme

45+3 KRAJ POLUVREMENA

41′ Pokušava i Asano, poluvolej, preko gola.

40′ Sadik šutira preko gola

37′ Uzvraća Sadik, sam je ispred golmana moldavskog tima, ali nema gola

33′ Zamalo, niotkud, vođstvo Sfintula. Volkov je sa leve strane ubacio loptu, skrenuo je Zdjelar, ali Stojković na mestu.

27‘ Iako crno-beli dominiraju, tempo je, čini se, malo opao

23′ Prvi udarac Sfintula na gol Partizana tek sredinom prvog poluvremena. Nezgodna lopta, koju je Stojković ukrotio.

18′ Centaršut Natha iz kornera, Miljković atraktivno, “makazicama” pokušava… Čeka se gol.

12′ Posle kombinacije sa Sumom, Sadik je blokiran

6′ Novi korner za Partizan, izborio ga je Asano. Crno-beli napadaju, Sfintul se brani. Lopta je konstantno u nogama gostujućih fudbalera.

4′ Sadik je pao u kaznenom prostoru Moldavaca, primio je prvo loptu, oklevao i pao, sudija Frišer iz Estonije nije odreagovao.

3′ Posle centaršuta Natha, Ostojić je u šesnaestercu domaćih pokušao glavom, ali šutirao je pravo u golmana.

1′ Utakmica je počela, sa centra su prvi krenuli fudbaleri Partizana

Igrači su na terenu i zagrevaju se pred početak meča.

Kao što se vidi u sastavima, Vladimir Stojković je ponovo na golu Partizana, u timu je i Natho, dok je Lazar Marković na klupi. Maki Banjak i Rajko Brežančić su povređeni.

Sastavi:

Sfintul – Partizan

Stadion: Zimbru (Kišinjev). Sudija: J. Frišer (Estonija)

Sfintul: Kalansea, Ojog, Novicov, Smirnov, Svinarenko, Sanja, Plamadela, Slivca, Močulijak, Mandrisenko, Volkov

Partizan: Stojković, Urošević, Vitas, Ostojić, Miljković, Natho, Zdjelar, Stevanović, Asano, Sadik, Suma

Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos meča 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope Sfintul – Partizan na portalu Objektiv.rs

Novi trener Partizana ovako je najavio meč:

“Svi smo spremni i jedva čekamo da počne utakmica, koja će biti specifična jer se igra samo jedna. Vreme ovde je slično kao i u Srbiji i ne vidim razlog da ne odigramo dobro, koncentrisani smo”, rekao je Stanojević uoči meča.

Ekipa iz Humske je između dva kruga promenio trenera, Aleksandar Stanojević je na klupi zamenio Sava Miloševića.

Crno-beli su u prvom kolu pobedili letonski RFS, kada je strelac u 52. minutu iz penala bio Natho, a Sfintul je iznenadio Šahtjor iz Soligorska i posle utakmice bez golova prošao na penale (4:1).

Partizan večeras (19) gostuje u Moldaviji ekipi Sfintula, u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Pobednik meča, u narednom krugu gostuje belgijskoj ekipi Šarloa.