Kinezi ne odustaju! Evo kada stižu prvi HarmonyOS telefoni (VIDEO)

Kompanija najavila da će nova verzija operativnog sistema debitovati 10. septembra

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Costfoto/ddp USA/Profimedia

Pre nešto više od godinu dana, Huawei je najavio da razvija sopstveni operativni sistem za telefone, pritisnut embargom SAD. Tako je u avgustu 2019. predstavljen HarmonyOS.

U međuvremenu, HarmonyOS se pojavio isključivo na SMART-televizorima, a nije bilo poznato kada će zaživeti i na mobilnim uređajima.

Kineska korporacija najavila je da će verzija HarmonyOS 2.0 debitovati 10. septembra na HDC Developers Conference. Spekuliše se da će operativni sistem stići na njihove laptop računare, pametne satove i uređaje za automobile.

Spremni za tržište 2021.

Huawei OS još nije u potpunosti spreman za telefone.

CEO kompanije Huawei, Ričard Ju, izjavio je da bi mobilni s Harmonyijem trebalo da se pojave na tržištu tokom naredne godine, prenosi portal VIDI.

Prvi među njima biće uređaji iz Huawei Mate 40 porodice, koje će pokretati 5nmKirin procesori iz serije Kirin 9000.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

Ostavite komentar

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!