Korona HAOS U BELGIJI: Cela regija prouzrokovala nove teškoće za fudbal!

U toj provinciji su četiri kluba, koja se takmiče u prvoj i drugoj ligi - Antverpen, Mehelen, Beršot i Vesterlo

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto/Printscreen/Youtube

Početak fudbalskog prvenstva Belgije, koje je zakazano za 8. avgust, dovedeno je u pitanje, nakon što su vlasti provincije Antverpen donele odluku da zabrane sve sportske manifestacije u naredne četiri sedmice, zbog rasta broja zaraženih koronavirusom.

U toj provinciji su četiri kluba, koja se takmiče u prvoj i drugoj ligi – Antverpen, Mehelen, Beršot i Vesterlo.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

FS Belgije je tražio da fudbal bude izuzet iz mera, objašnjavajući da se fudbaleri redovno testiraju, a da su klubovi dali veliki novac za testove i testiranja.

Međutim, za sada nema razumevanja.

“Epidemiološke mere važe za sve. Sportovi su puni kontakta i imaju visok rizik od širenja zaraze. Takođe, fudbal ima uticaj i na zajednicu, a to praktično znači da ne možemo da damo izuzetak”, kazala je guvernerka Keti Berks.

Belgija je 2. aprila zvanično prekinula sezonu 2019/20.

Zbog toga je NEUHVATLJIV: Zvezdu Premijer lige tokom utakmica mažu uljem za bebe! Evo u čemu je tajna

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar