NESTAJU snovi o Ligi šampiona: Milan SLOMIO Romu u završnici susreta! (VIDEO+FOTO)

Rebić i Čalhanoglu doneli su prevagu u ovom meču

Foto/AP Photo/Luca Bruno

U derbiju 28. kola italijanske Serije A Milan je na domaćem terenu savladao Romu 2:0 (0:0).

Utakmica je odlučena u poslednjih 15-tak minuta, a junaci “roso-nera” bili su Ante Rebić i Hakan Čalhanoglu, koji su u 77. odnosno 89. minutu doneli prevagu u ovom susretu.

U 77. minutu Zapakosta je pogrešio pri dodavanju, loptu presekao Ante Rebić i započeo polukontru. Usledio je centaršut sa leve strane, na drugoj stativi loptu je vratio Ernandes, pokušao je i Kesi, a Rebić je posle nekoliko odbitaka zakucao loptu u mrežu za prednost domaćeg tima.

Milan je otkolino dileme oko pobednika golom iz penala. Smoling je zakasnio sa startom nad Ernandesom i dosuđena je najstroža kazna. Siguran izvođač bio je Hakan Čalhanoglu, koji je posle dve velike propuštene šanse, zaslužio pogodak za konačnih Milan – Roma 2:0.

Milan je zabeležio pobedu koja ga vraća u zonu koja vodi u Ligu Evrope, dok polako nestaju snovi Rome o Ligi šampiona.

Milinković BOLJI od Milenkovića: Lacio ostaje u trci za titulu posle preokreta (VIDEO+FOTO)