Srpske kolege u Beleku su videvši Adrijana Mutua “Sueno”, pohitali ka bivšem napadaču Fiorentine i Čelsija, da prozbore reč, dve. Nekadašnja “devetka” reprezentacije Rumunije, sada je selektor reprezentacije U21 svoje zemlje i u Belek je došao kako bi ispratio kandidate za svoj pogon, a kako je rekao, ima ih čak petoricu.
A ostao je očaran jednim igračem, Lazarom Pavlovićem.
Činjenica, ne može da igra za Rumuniju, ali Mutua je oduševio Pavlović, pa je po povratko u hotel rekao:
“Ko je igrač s brojem 10 u Partizanu? Odličan je!”, pitao je kolege novinare Mutu.
Prepoznao je i trenera Partizana Sava Miloševića:
“Znam ga ih Selte Vigo, dok je igrao tamo. Strašan napadač je bio”, pohvalio je nekadašnji rumunski reprezentativac starijeg kolegu.
Zanimali su ga i ostali biseri Partizana. Igrači poput Filipa Stevanovića, Strahinje Pavlovića… Takođe, zanimalo ga je i stanje u srpskom fudbalu. Kada mu je rečeno da je Crvena zvezda prva i da ima 11 bodova prednosti, uplašio se za svog nekadašnjeg masera.
“U Dubaiju mi je maser bio Srbin, veliki partizanovac. Nije pričao kada se igrao derbi. Pamtim njegove reakcije i ono što je govorio kada je Partizanu išlo loše: ‘U pi**u materinu'”, bez “dlake na jeziku” ispričao je Mutu.







Komentari (0)