Srbija odbila da igra sa tzv. Kosovom: Basketaši završili učešće na Mediteranskim igrama

Nakon odustajanja srpske basketaške reprezentacije, turnir u basketu 3x3 nastavljen je bez njenog učešća

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Youtube/FIBA 3x3

Reprezentacija Srbije u basketu 3×3 povukla se sa Mediteranskih igara u Tarantu, čime je i zvanično završeno njihovo učešće na ovom takmičenju.

Srpska selekcija je žrebom bila smeštena u Grupu C zajedno sa Turskom, Portugalijom i ekipom Košarkaškog saveza Kosova, protiv koje je u subotu trebalo da odigra meč. Na dan zakazanog susreta, srpski tim se više nije nalazio u rasporedu grupe, a vest o povlačenju najpre je potvrđena od strane kosovskog Saveza, dok se Košarkaški savez Srbije do sada nije zvanično oglašavao povodom ovog slučaja.

Ovo povlačenje usledilo je nakon niza prethodnih sportskih susreta predstavnika Srbije i Kosova na igrama u Tarantu. U tekvondou su 22. avgusta zabeležene pobede Žarka Krajišnika protiv Eliona Agušija i Jane Lukić protiv Rone Gaši sa po 2:0. U boksu je Donjeta Sadiku u finalu kategorije do 60 kilograma pobedila Kristinu Kulahovu, Ruskinju koja nastupa za Srbiju, koja se potom nije pojavila na ceremoniji dodele medalja. Takođe, u džudou je Mihajlo Simin u četvrtfinalu kategorije do 81 kilogram posle produžetka savladao Darana Cenu.

Nakon odustajanja srpske basketaške reprezentacije, turnir u basketu 3×3 nastavljen je bez njenog učešća, dok sportska javnost i dalje očekuje zvanično saopštenje i objašnjenje nadležnih institucija.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar