Agent 007 reklamira luksuzne kineske automobile: Danijel Krejg u kampanji kompanije BYD (VIDEO)

Deo korisnika izrazio je iznenađenje zbog toga što glumac koji je godinama bio zaštitno lice britanskog agenta 007 reklamira kineski automobil, dok su drugi ocenili kampanju kao savremen i uspešan marketinški potez

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen X/BYDGlobal

Kineska kompanija BYD privukla je veliku pažnju međunarodne javnosti nakon predstavljanja reklamne kampanje za svoj premijum brend „Denza“, u kojoj glavnu ulogu ima britanski glumac Danijel Krejg, poznat po tumačenju Džejmsa Bonda.

U promotivnom spotu za model Z9GT, Krejg se pojavljuje za volanom automobila uz poruke o promenama i prilagođavanju, što se tumači kao deo strategije kineskog proizvođača za jačanje pozicije na evropskom i zapadnim tržištima, prenosi Global Times.

Reklama je izazvala brojne reakcije na društvenim mrežama. Deo korisnika izrazio je iznenađenje zbog toga što glumac koji je godinama bio zaštitno lice britanskog agenta 007 reklamira kineski automobil, dok su drugi ocenili kampanju kao savremen i uspešan marketinški potez.

Industrijski analitičar Liu Dingding ocenio je da su ovakve reakcije očekivane, navodeći da se tržišta koja su decenijama bila usmerena na zapadne automobilske gigante sada suočavaju sa rastućom konkurencijom kineskih proizvođača.

Prema njegovim rečima, korišćenje evropskih kulturnih simbola poput Džejmsa Bonda deo je šire strategije kineskih kompanija za jačanje poverenja kupaca i unapređenje globalnog imidža svojih brendova.

Kompanija BYD je, prema sopstvenim podacima, tokom 2025. godine prestigla Teslu i postala najveći svetski proizvođač električnih vozila, sa približno 2,26 miliona prodatih automobila.

Lik Džejmsa Bonda je od prvog filma iz serijala „Dr. No“ iz 1962. godine, u kojem je agenta 007 igrao Šon Koneri, tradicionalno povezivan sa luksuznim sportskim automobilima britanskog proizvođača Aston Martin.

BONUS VIDEO:

Izvor: Global Times

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar