Janis Adetokumbo u sukobu sa Baksima: “Mislim da ovako nešto nisam nikad video”

On je pozdravio istragu NBA

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/X/@awfulannouncing

Rat između Janis Adetokumbo i kluba Milvoki Baksi eskalirao je nakon što Grk, iako zdrav, nije dobio priliku da se vrati na teren u preostalim utakmicama sezone. NBA je pokrenula istragu kako bi utvrdila da li je povreda stvaran razlog njegovog odsustva ili postoje drugi razlozi.

Janis je istakao svoju spremnost:

-Spreman sam da igram, ali nisam u igri. Spreman sam za današnji meč. Da li izgledam kao da nisam spreman?

Grk je otvoreno kritikovao tretman kluba:

-Ne vidim sebe u prvih 12. Ne vidim sebe u startnoj postavi. Ne znam koja se utakmica ovde igra, jednostavno ne želim da budem deo toga. Znate me i znate sa kim imate posla. Dakle, za nekoga ko dođe i kaže mi da ne igram ili da se ne takmičim, to je kao da mi je lupio šamar.

On je pozdravio istragu NBA:

-Nikada nisam video slučaj da igrač ovog kalibra kaže da želi da igra, a ne može da igra. Znate o čemu govorim? Mislim da ovako nešto nisam nikad video. Dakle, ako je potrebna istraga, odlično.

Adetokumbo je istakao i ličnu dimenziju situacije, posebno u vezi sa igranjem zajedno sa svojim bratom Aleksom:

-Bili biste idiot da imate priliku da igrate sa svojim bratom od koga ste osam godina stariji, a da ne želite. Kada sam igrao svoju prvu NBA utakmicu, imao je 11 godina. Kada je moj tata preminuo, ja sam ga manje-više odgajio. On je u stanju da bude u timu, da nosi ovaj dres i da juri priliku da bude sjajan. I vi stvarno mislite da ja ne želim da igram sa bratom? Svako ko to misli je idiot.

Janis odbija da prihvati prevremeni kraj sezone, iako su Milvoki Baksi već eliminisani iz trke za plej-of:

-Da li razumem okolnosti? Da. Nećemo stići do plej-ofa. Za neke ljude, ne isplati se da budem tamo. Ali za mene je to nešto što ide protiv moje prirode, čoveče. O čemu se ovde radi? Sledeći put ću igrati košarku u oktobru? Zašto? Ne želim to da radim. Ne želim. Želim da igram košarku. Rođen sam da igram košarku.

Ova situacija dodatno komplikuje budućnost Adetokumba u Baksima, a sve glasnije se spekuliše o njegovom mogućem trejdu ukoliko ne produži saradnju nakon sezone.

BONUS VIDEO

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar