Najduži automobil na svetu ima bazen i helidrom, a dizajnirao ga je “otac” Betmobila (VIDEO)

Spektakularna limuzina, dužine 30,5 metara, nalazi se u knjizi Ginisovih rekorda

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto / Michael Seleznev / Alamy / Profimedia

Najduži automobil na svetu napokon će biti restauriran posle višegodišnjeg propadanja! Limuzina izrađena devedesetih godina prošlog veka, nazvana “The American Dream“, nalazi se u knjizi Ginisovih rekorda s dužinom od neverovatnih 30,5 metara.

U vreme slave, spektakularno vozilo zasnovano na modelu Cadillac Eldorado pokretala su dva motora, a za njeno upravljanje angažovana su dva vozača. Karoseriju i kompletnu dodatnu opremu, nosilo je 26 točkova.

Limuzinu je konstruisao i izradio Džej Orberg, čuveni kolekcionar i dizajner automobila za filmove, poput Betmobila ili DeLoreana iz serijala “Povratak u budućnost”. On je u “Američki san” smestio đakuzi, bazen i – helidrom!

Deo muzejske postavke

Posle Orberga, modifikovani Cadillac Eldorado jedno vreme bio je u vlasništvu Autoseuma, tehničko-edukacionog muzeja u Njujorku, a nedavno ga je kupio Majk Dezer, vlasnik auto-muzeja Dezerland Park na Floridi, koji je odlučan da limuzini vrati stari sjaj, piše Motor1.com.

Pandemija koronavirusa usporila je planirane radove, ali je vlasnik uveren da će limuzina biti gotova do sledećeg leta, posle čega će postati deo stalne postavke muzeja.

U sledećem videu pogledajte istoriju najdužeg automobila na svetu, i njegovog tvorca:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar