“Ne odustajemo od dovođenja najboljih univerziteta u Srbiju”

Vučević je rekao da je pre nego što je povučen predlog zakona procenio, s obzirom na sve ono što nam se dešavalo i dešava, da nije momenat da se dalje radi na tim zakonskim izmenama

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Printskrin / RTS

Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević izjavio je da se nije odustalo od ideje da najbolje strane univerzitete dođu u Srbiju i izrazio očekivanje da će novi predlog dopuna Zakona o visokom obrazovanju biti pred poslanicima na prolećenom zasedanju Skupštine Srbije.

“I ja verujem da ćemo mi za prolećno zasedanje na Skupštini moći da izađemo s predlogom zakona. I ne odustajemo od ideje da najbolje univerzitete dovedemo u Srbiju”, rekao je Vučević gostujući na TV K1.

Vučević je rekao da je pre nego što je povučen predlog zakona procenio, s obzirom na sve ono što nam se dešavalo i dešava, da nije momenat da se dalje radi na tim zakonskim izmenama.

“I rekao sam da kao vlada povlačimo taj predlog i vraćamo se u radnu grupu opet da radimo”, naveo je Vučević.

Istakao je da su suštinski problemi u vezi sa tim zakonom zato što se visokoškolske ustanove protive, jer neće konkurenciju.

Izvor: K1.tv, k1info.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar