Dva lica Partizana: Hrabra Mega se borila do kraja, ipak nije bilo dovoljno! Crno-beli na korak do finala (VIDEO)

Obradović i ekipa dolaze do prednosti u polufinalnoj seriji

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Mege 82:72 u prvom meču polufinala KLS.

Borila se Mega, u finišu prvog poluvremena i vodila, ali nije uspela da slavi na kraju. Partizanovo iskustvo je na kraju presudilo pa su crno-beli zasluženo došli na korak do plasmana u finale Košarkaške lige Srbije.

40′ – KRAJ MEČA!! Partizan je može se reći nakon krize u prvom poluvremenu, dodao gas i stigao do rutinske pobede protiv ekipe Mege. Rezultat na kraju 82:72

35′ – Ne uspeva Mega da uhvati priključak, crno-beli iskusno održavaju prednost koju su stekli tokom treće deonice. Rezultat nakon 35. minuta igre u Areni 72:61 u korist Partizana

30′ – Kraj treće četvrtine! Katastrofalna deonica za izabranike Marka Baraća. Mega je za 10 minuta igre postigla svega 13 poena i dopustila crno-belima da preuzmu konce meča u svojim rukama i nešto laganije uđu u završnicu meča.

28′ – Ekipa Mege u ogromnim napadačkim problemima, za gotovo 8 minuta igre postigli su samo 6 poena. Crno-beli koriste napadčku krizu igrača u roze dresovima i prave novu osetniju prednost, rezultat 57:48

25′ – Sporiji počeak drugog dela gde crno-beli pokazuju veću dozu koncentracije i još jednom prelaze u prednost. Mega se muči u napadu što govori činjenica da za samo 5 minuta igre ubacili 4 poena

20′  – Kraj prvog poluvremena! Nakon 20 minuta igre igrači Mege odlaze sa minimalnom prednošću. Uspeli su izabranici Marka Baraća da odole furioznom startu Partizana i totalno se vrate u meč. U redovima crno-belih blista Trifunović koji je postigao čak 15 poena, što nije bilo dovoljno da se na veliki odmor ode sa pozitivnim rezultatom.

18′ – Igra se čvrsta košarka, Baraćevi puleni ne popuštaju i ne daju ekipi Partizana da se “odlepi”

14′ – Atmosfera na terenu se zahuktava. Nakon serije agresivnih poteza igrača Mege i faulova nad kapitenom Partizana, Panter vidno iznerviran gađa igrača Mege loptom i dobija tehničku

10′ – Kraj prve četvrtine! Uspela je Mega da se probudi i poravna rezultat u samom finišu prve deonice. Košarkaši Partizana su imali u jednom trenutku prednost od 11 poena koja se u finišu lako istopila.

8′ – Sjajan start Trifunović koji je već na 11 poena zahvaljujući odličnom šutu za tri poena. Ekipa Partizana nakon 8 minuta igre pravi prvu osetniju razliku, rezultat 22:12

4′ – Odličan start meča obe ekipe. Igra se u visokom ritmu gde i jedna i druga ekipa pogađaju svoje šuteve

18.31  1′ -Meč između Partizana i Mege u Areni je počeo.

Košarkaši Partizana od 18.30 dočekuju ekipu Mege u sklopu polufinala KLS-a.

Crno-beli nakon tri godina pauze ponovo se nalaze u borbi za trofej domaćeg prvenstva.

Obradović se odlučio za malo drugačiji sastav pa je iz tima izostavio ključne igrače poput Džejmsa Nanelija, Frenka Kaminskog i Pi-Džej Doužera.

Sa druge strane, Mega je licencirala dva ključna igrača, Đurišića i Plavšića, ali ostaje da se vidi koliko i da li će moći da pomognu ekipi u ovom duelu.

Inače, dve ekipe su se sastale u sklopu ABA lige dva puta u ovoj sezoni. Crno-beli su bili poraženi u prvom meču na gostujućem terenu, dok su trijumfovali na svom parketu.