“Cheat meal” i “cheat day” su žargonski termini koji se koriste u ishrani.
Kada donesemo odluku da krećemo sa zdravijim životom i navikama, uz to uglavnom ide i restrikcija na određenu hranu, poput slatkiša, sokova, brze hrane…
“Cheat meal” je jedan “loš” obrok u danu, a “cheat day” dan ispunjen obrocima koje ne bismo unosili u sebe svakodnevno.
Odlučiti se za “cheat meal”, može otići u dva smera. Ukoliko ste napokon izbalansirali svoje obroke i usvojili naviku da jedete zdravo, ovo vas može vratiti na početak.
Ipak, postoji i dobra strana ovoga, sve što čovek mora da ima u sebi da bi dozvolio sebi po neki “cheat meal” jesu granice.

Moramo znati kada treba da stanemo i nastavimo sa dijetom i planom ishrane od pre, kako bi postigli rezultate.
Kada je pravo vreme za “cheat meal”?
– Ako se već neko vreme ne osećate odmorno, nemate energije niti volje za treningom i bez koncentracije ste, velika je verovatnoća da će vam to koristiti.
Telo treba slušati, ukoliko nas upućuje na obrok van uobičajenog režima, ne treba presuđivati, već mu treba dopustiti da dobije ono što traži, kako biste vratili snagu i energiju, ali bez preterivanja.
Par saveta vezanih za ovakav tip obroka jesu da ih treba imati samo kada postoji dobar razlog za to, ne dopustiti da se jedan obrok pretvori u zavisnost, i jedno od glavnih pravila jeste da takav obrok treba da sadrži najvise ugljenihhidrata jer je onda efekat bolji, piše fitness.hr
Komentari (0)