Trijumf Srbije na startu kvalifikacija za EP: Orlovi ubedljivi protiv “žilavih” Finaca

Pešiću i ekipi sledi gostovanje u Gruziji za dva dana

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Finsku rezultatom 77:61 na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Nakon “klimavog” otvaranja meča Orlovi su se u prvom delu susreta mučili sa borbenim Fincima. Kako im ova utakmica nije od nekog značaja, rasterećeni gosti su gotovo u svakom trenutku igrali na granici agresivnosti što je i sprečilo izabranike Svetislava Pešića da u potpunosti uspostave kontrolu nad susretom. Pa je tako i prvo poluvreme završeno je minimalnom prednošću reprezentacije Srbije (36:34).

Start drugog poluvremena totalno u znaku gostiju. Veliki problem sa faulovima i u odbrani rezultirao je serijom i vođstvom Finske. Međutim u finišu trećeg dela susreta bude se Orlovi i na krilima energičnog Alekse Avramovića preokreću meč u svoju korist. Četvrta četvrtina je bila čista rutina za izabranike Svetislava Pešića. Kontrolisali su meč u potpunosti i na kraju slavili.

Bolji od ostalih u redovima Srbije bio je kapiten Mitrović sa 19 poena.

Orlovima sledi gostovanje u Gruziji za dva dana. Taj meč je na programu 26.2. sa početkom od 18 časova.

Podsetimo, osim Srbije i Finske, u grupi G se nalaze još i Gruzija i Danska.