Premijer liga: Severni London slavi Haverca, Tobdžije rutinski savladale Brajton na domaćem terenu

Arsenal se vratio na vrh Premijer lige

U susretu 17. kola na Emirejtsu, izabranici Mikela Artete su slavili protiv Brajtona, 2:0 (0:0).

Tako su stigli do 12. pobede ove sezone i reklo bi se potpuno zasluženo, pošto su iskoristili dve prilike u drugom delu meča.

U prvom delu imali su barem šest dobrih prilika koje nisu uspeli da pretvore u gol, ali su zato prvu u nastavku iskoristili.

Odlično je u 53. minutu skočio Gabrijel Žezus i glavom prosledio loptu u mrežu Brajtona.

Nastavio je Arsenal sa napadima, prethodno je Brajton jedinu šansu propustio u 83. minutu preko Paskala Grosa.

Četiri minuta kasnije sve je bilo rešeno kada je posle odlične akcije Nketije, mrežu gostiju za 2:0 zatresao Kai Haverc.

Izvor: Objektiv.rs, B92.net