Više od 12 osoba među kojima su bila i deca, stradalo je juče u ulici Salah-al-Din u severnoj Gazi kada se konvoj od nekoliko vozila kretao ka južnom delu grada.
Palestinci koji su želeli da se spasu posle upozorenja Izraelaca da će biti gađani, stradali su u pokušaju da pobegnu. Prema navodima BBC-ja, na kraju napada stradalo je više od 70 ljudi.
Na snimku koja kruži društvenim mrežama vidi se najmanje 12 mrtvih tela, uglavnom žena i dece – od kojih se čini da su neki stari od dve do pet godina.
Palestinsko ministarstvo zdravlja kaže da je 70 ljudi ubijeno na licu mesta, a za napad okrivljuje Izrael.
Izraelske odbrambene snage (IDF) kažu da sprovode istragu, ali kažu da njihovi neprijatelji pokušavaju sprečiti civile da napuste sever Gaze.
Mediji pišu da imaju potvrdu da se napad na konvoj dogodio u Ulici Salah Al Din, na jednoj od dve rute za evakuaciju sa severa na jug Gaze.
Put je bio zakrčen juče jer su mnogi stanovnici Gaze krenuli da ka jugu, a nakon upozorenja izraelskih vlasti da napuste područje.
Na snimku koji kruži vidi se 12 tela, najviše žena i dece, među kojima ima i malilšana starosti od dve do pet godina, navode mediji. Kako navode, senke na snimku ukazuju na to da je snimak nastao oko 17.30 časova po lokalnom vremenu.
Većina tela snimljena je kako leži na zadnjem delu kamiona s ravnim platformama, dok su druga razbacana po putu. Na putu su snimljena i druga oštećena vozila.







Komentari (0)