Ajaks sve dalje od titule: Fejnord slavio u derbiju, uz prelep gol kapitena Srbije!(VIDEO)

Dušan Tadić, srpski internacionalac, uspeo je da zatrese mrežu gostiju u 37. minutu i tako upiše deveti gol ove sezone u dresu tima iz Amsterdama.

Fudbaleri Fejenorda savladali su Ajaks na “Johan Krojf” areni u Amsterdamu rezultatom 3:2 (1:2) u 26. kolu holandske Eredivizije.

Naime, gosti iz Roterdama su poveli golom Himeneza u petom minutu, da bi u 17. izjednačio Alvarez. Vođstvo i preokret ekipi iz Amsterdama doneo je kapiten Orlova.

Tadić je u 37. minutu ispratio kontru svog tima, prethodno je lopta došla do Bergvajna koji je bio na levom boku, te je sačeo i uposlio nekadašnjeg igrača Vojvodine koji je bio u punom trku. Bez većih problema, ali iz nimalo lake pozicije između dvojice igrača, Tadić je loptu poslao u mrežu.

Kapiten Ajaksa je pogodio tako deveti put u sezoni, uz šta ima i 19 asistencija u svim takmičenjima.

U 82. minutu je golman Fejenorda Velenrojter fenomenalno intervenisao posle šuta Kudusa i time utkao put ka pobedi koju je četiri minuta kasnije doneo Gertruida.

Sjajno je štoper gostiju skočio posle kornera sa leve strane i glavom postavio konačnih 3:2.

Fejenord sada ima 61 bod, šest više od Ajaksa, kao i osam više od AZ Alkmara, uz meč više.