U okviru 25. kola Serije A fudbaleri Fiorentine napravili su iznenađenje i uspeli da savladaju Milan rezutatom 2:1 (0:0), a odlučujući pogodak postigao je srpski reprezentativac Luka Jović.
U prvom delu Viola je bila dominantija, imali su veći broj prilika od ekipe sa San Sira, međutim na pauzu se otišlo bez golova.
Furiozno je započeto drugo poluvreme, u 47. minutu defanzivac Milana Tomori igrao je rukom u šesnaestercu i domaćin je dobio kazneni udarac.
Siguran sa bele tačke bio je Niko Gonzales u 49. minutu.
U nastavku gosti su svim silama krenuli napred, imali su nekoliko dobrih prilika, ali se istakao čuvar mreže ljubičastih Pjetro Teračano.
Luka Jović u igru ulazi tek u 81. minutu umesto Artura Kabrala, a samo šest minuta mu je bilo potrebno da postigne svoj četvrti pogodak ove sezone u Seriji A.
Lukin pogodak možete pogledati OVDE
Uspeli su “rosoneri” da unesu dramu u samu završnicu. Pogodak za 2:1 postigao je Teo Ernandez, međutim prekasno je bilo za Piolijevu ekipu.
Bonus video:
Komentari (0)