Di Marija odveo Juventus u osminu finala, Sevilja i Sporting se priključili Staroj dami (VIDEO)

Stara dama rutinski je privela utakmicu kraju

Juventus je ove večeri u gostima pobedio Nant sa 3:0 u revanš meču šesnaestine finala Lige Evrope i na krilima fantastičnog Anhela Di Marije plasirao se u narednu rundu ovog takmičenja. Takođe, u osminu finala prošli su još Sporting i Sevilja.

Nant je u prvom meču uspio da iznenadi sve i dođe do remija (1:1), te se očekivalo da bi francuski klub ponovo mogao pružiti otpor Staroj dami, ali se to nije desilo.

Juventus je fantastično otvorio večerašnju utakmicu i već u petoj minuti uspio je da dođe do prednosti kada je spektakularan gol za 1:0 postigao Di Marija koji je utišao u potpunosti navijače Nanta.

Čini se da je sve bilo rešeno samo desetak minuta kasnije. U 18. minuti Di Maria je izborio penal i direktan crveni karton kojeg je dobio defanzivac domaćeg tima Palois.

Upravo je Argentinac preuzeo odgovornost s bele tačke i uspio je pogoditi za 2:0. Nante je pokušao da se vrati u meč, ali s igračem manjem je to za francuski klub jednostavno bila nemoguća misija.

Sve je rešeno u ovoj utakmici bilo u 78. minuti kada je Juventus došao do trećeg gola. Lopta se odbila od Vlahovića i sretno došla do Di Marije, koji glavom zabija gol za konačnih 3:0, te hat-trickom kruniše svoju fantastičnu partiju.

Juventus je do kraja rutinski priveo utakmicu kraju i zasluženo se plasirao u osminu finala Lige Evrope.

U osmini finala gledat ćemo i lisabonski Sporting koji je u gostima deklasirao Midtjylland sa 4:0. U Lisabonu je prije sedam dana bilo 1:1, ali Sporting je večeras očitao pravu lekciju domaćem timu.

Dva gola za Sporting zabio je Pedro Gonkalves, dok je jedan dodao Koates, a konačnih 4:0 za goste postavio je Gartenman autogolom u 85. minuti.

U osminu finala ide iz Sevilja koja je preživjela pakao u finišu meča u Ajndhovena. PSV je slavio sa 2:0, ali španski klub ide dalje jer je u prvom meču slavio sa 3:0 prije sedam dana.

PSV je poveo golom De Jonga u 77. minuti, dok je gol za 2:0 u četvrtoj minuti nadoknade zabio Silva. Ipak, Nizozemci nisu imali dovoljno vremena da pokušaju zabiti treći gol i izboriti produžetke, te je ostalo do kraja 2:0.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena takođe su se plasirali u osminu finala, pošto su posle boljeg izvođenja penala eliminisali Monako.