Odbrana Gorana Džonića ULOŽILA ŽALBU: Optužnica za svirepi zločin u Moravcu još nije potvrđena

Porodica Đokić ubijena je 27.septembra 2021.godine nakon što su iz Moravca krenuli za Aleksinac

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Privatna arhiva, Masa Bandjur, Facebook

Optužica protiv Gorana Džonića iz Moravca, koji se tereti za teško ubistvo brata od tetke Gorana (57), njegove supruge Gordane (56) i ćerke Lidije Đokić (26) iz Aleksinca još uvek nije pravosnažna zbog podnetih žalbi o kojima će odlučivati Apelacioni sud u Nišu, saznaju mediji.

Kako je potvrdio portparol Višeg suda u Nišu Miško Radivojević, žalbe na rešenje Višeg suda u Nišu kojim je nepravosnažno potvrđena optužnica podneo je branilac okrivljenog Gorana Džonića ali se žalilo i Više javno tužilaštvo, u odnosu na deo optužnice koju je sud odbacio a koja se odnosi na njegovog sina Stefana.

Kako su mediji prenosili, posle nešto vise od godinu dana opsežne istrage VJT Niš u oktobru je podneo je optužnicu protiv Gorana Džonića zbog sumnje da je počinio trostruko ubistvo porodice Đokić, dok je njegov sin Stefan bio optužen za pomaganje u izvrđenju krivičnog dela, a obojici je dodatno stavljena na teret i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

No, nakon preispitivanja podnetog optužnog akta, Viši sud je odlučio da nepravosnažno potvrdi deo optužnice koji se odnosi na Gorana Džoninća, dok je Stefan oslobođen odgovornosti. Nakon podnetih žalbi, konačnu reč o statusu optužnice daće – Apelacioni sud u Nišu.

Porodica Đokić ubijena je 27.septembra 2021.godine nakon što su iz Moravca krenuli za Aleksinac. Njihova ugljenisana tela pronađena su 2.oktobra u ataru Moravca a spaljeni automobil „folkasvagen pasat“ nedaleko od 12 kilometara udaljene Tešice.

Zbog sumnje da su počinili teško ubistvo krajem oktobra prvo je uhapšen Đokićev brat od tetke, penzionisani vatrogasac Goran Džonić, a potom i dvojica njegovih sinova Milan i Stefan, kao i braća Kostadin i Aleksandar Milošević, poznati kao braća Jojke. Braća Jojke i Milan Džonić, prvi sin Gorana Džonića, u martu su pušteni iz pritvora jer ih ni grafološko veštačenje ni drugi dokazi prikupljeni u istrazi ne povezuju sa zločinom.

Svi dokazi terete samo Gorana Džonića

Svi dokazi, kako prenose mediji, za sada povezuju samo Gorana Džonića. Njegov DNK je na novcu i vreći sa 40.000 evra, iskopanoj iz voćnjaka kao i na pištolju koji je nađen sakriven nakon što je on ispričao policiji gde se nalazi a za koji je balističkim veštačenjem utvrđeno da je iz njega ubijena porodica Đokić. Sigurnosne kamere u Tešici snimile su „pasat“ Đokića kako sa zemljanog puta dolazi iz pravca Moravca u dva časa iza ponoći, i Džonićev žuti skuter kako se vraća dva časa kasnije istim putem. Snimljen je kako sipa gorivo u kantu na dan nestanka Đokića, a istog dana je bio i u Tešici kraj mesta gde je kasnije nađen zapaljen pasat…

Jedan mladić posvedočio je da je 26.septembra oko 15 časova dovezao Džonića iz Tešice jer je navodno kod majstora ostavio motor ali je proverom je utvrđeno da je motor bio na popravci još u avgustu pa se sumnja da ga je Džonić dovezao na mesto gde će zapaliti pasat kako bi se njime vratio kući.

Metalostrugar iz Moravca je posvedočio da je Džoniću pomogao da napravi navoj za metalni deo za koji se ispostavilo da je prigušivač, a dve nedelje nakon zločina naprasno je rođaku vratio dug od 10.000 evra. I plac na kojem se nalazi Stefanova kuća, a na kojem je pronađen zakopan novac, nalazi se u vlasništvu Gorana Džonića.

Stefan ima jak alibi, pušten da se brani sa slobode

Stefan Džonić koji je po zanimanju profesionalni vojnik imao je jak alibi da u noći ubistva nije bio u Moravcu, već u bazi u Kopnenoj zoni bezbednosti a za nijedan dokaz ga direktno nije povezivaoje sa zločinom osim činjenice da je novac bio zakopan u dvorištu njegove kuće a da je njegov otac Goran Džonić, upitan da li bi neko od njegove dece bio sposoban da tako nešto uradi, odgovorio „možda i jesu“.

No, u vreme Stefanovog odsustva Goran Džonić je imao pristup kući i dvorištu pa ostaje da se vidi da li će i nakon preispitivanja optužnice Stefanovo ime ostati biti u njoj. On je krajem oktobra pušten da se brani sa slobode nakon toga je Viši sud saopštio I da se protiv njega u potpunosti obustavlja postupak. Budući da se VJT Niš žalilo na ovaj deo odluke, konačnu reč daće Apelacioni sud u Nišu.

BONUS VIDEO:



Izvor: Agencije

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar