To je fudbal, to je Mundijal: Žilava Gana nije izdržala, Portugal nekako došao do trijumfa!

Sva dešavanja sa Mundijala pratite uz Objektiv.rs

Iako je postojala dilema, Portugal je nekako prebrodio prvu prepreku na Mundijalu.

Selekcija Fernanda Santoša slomila je u drugom poluvremenu ekipu Gane i slavila sa 3:2 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, videli smo lošu igru Portugala, kao i poništen Ronalda, da bi ono pravo počelo u nastavku.

Portugalci su napadali po nastavku igre, a sudija je dosudio jedanaesterac u 65. minutu.

Siguran izvođač bio je Kristijano Ronaldo i nastavio svoju seriju golova na Mundijalima.

Ipak, Gana se nije predavala, pa je Andre Aju izjednačio rezultat u 73. minutu igre.

Onda, počinje serija golova Portugalaca. Prvo Feliks u 78., pa Leao u 80. minutu za 3:1.

Kada su svi mislili da je Portugal završio posao, Osman Bukari, fudbaler Crvene zvezde postigao je pogodak u 88. minutu i opet uveo meč u dramu.

Sudija je produžio susret za devet minua, međutim, nije bilo promene rezultata do kraja.

U drugom kolu, Portugal igra protiv Urugvaja, dok će Gana na crtu Južnoj Koreji.

KRAJ: Porugal – Gana 3:2

89. minut – GOL: Gana smanjuje na 3:2 preko Bukarija, fudbalera Crvene zvezde.

79. minut – GOOOOL: Još jedan gol Portugala! Sada je 3:1, strelac je Rafael Leao.

77. minut – GOL: Au, šta je ovo! Ponovo Portugal stiže do prednosti, ovoga puta preko Žoaa Feliksa.

73. minut – GOOOL: Brz odgovor Gane, Aju je izjednačio vrlo brzo po primljenom pogotku.

65. minut – GOL: Portugal je poveo golom Kristijana Ronalda!

64. minut – PENAL: Sudija je dosudio jedanaesterac za Portugalce.

POLUVREME: Portugal – Gana 0:0.

30. minut – Postigao je Ronaldo pogodak, ali sudija ga ja poništio zbog faula nad igračem Gane.

12. minut – Dobra šansa za Ronalda, međutim, skočio je previše rano.