Dve osobe su povređene u zemljotresu jačine 4,9 stepeni po Rihteru koji je pogodio danas zapadnu tursku provinciju Izmir i izazvao paniku među stanovništvom, saopštili su zvaničnici.
Gradonačelnik Izmira saopštio je da nema izveštaja o većoj materijalnoj šteti osim srušenog minareta na jednoj džamiji, prenosi AP.
Turkey- 4.9 magnitude #earthquake centered in #İzmir Buca created great panic in the city.
Due to the earthquake, the minaret of the Selahattinoğlu Mosque in the Kubilay District of Konak district was destroyed.#Deprem #depremizmir #DepremAnı #Turkey pic.twitter.com/lfiJr9kJfr— Chaudhary Parvez (@ChaudharyParvez) November 4, 2022
Turska služba za upravljanje vanrednim situacijama (AFAD) saopštila je da je zemljotres jačine 4,9 po Rihteru, sa epicentrom u okrugu Buča u Izmiru, dogodio u 3:29 časova jutros po lokalnom vremenu i da je bio praćen sa nekoliko naknadnih manjih potresa, kao i da se osetio u okolnim oblastima.
The moment of 4.9 magnitude #earthquake hit buca, whose central base is the #buca district of #Izmir.#izmirdepremi #izmirdeprem #Deprem #depremizmir #DepremAnı #Turkey #bucadeprem pic.twitter.com/NcG9FW0zds
— Chaudhary Parvez (@ChaudharyParvez) November 4, 2022
Najmanje dve osobe su povređene nakon što su skočile sa visine dok su u panici pokušavale da napuste svoje domove, objavio je ministar unutrašnjih poslova Sulejman Šojlu na Tviteru.
Potres se dogodio nekoliko dana nakon što je Izmir obeležio godišnjicu zemljotresa jačine 6,6 stepeni po Rihterovoj skali, koji je 30. oktobra 2020. odneo živote 117 ljudi, podseća američka agencija.
BONUS VIDEO:





Komentari (0)