Nišom odjekivali taktovi “Marša na Drinu”: Sahranjen hirurg Miodrag Lazić (VIDEO)

Doktor je preminuo u utorak od koronavirusa

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/ Youtube/ NiskaTelevizija

Na Novom groblju u Nišu danas je sahranjen doktor Miodrag Lazić, direktor Urgentnog centra u Nišu koji je preminuo od posledica koronavirusa.

Iako brojni prijatelji i zahvalni sugrađani nisu mogli da prisustvuju ispraćaju, ulicama Niša je u vreme sahrane ponovo odjekivao, po doktorovoj želji, “Marš na Drinu”.

U oproštajnom pismu je napisao: “Znao sam da sa svim svojim bolestima i godinama imam veliki rizik, ali čast i ponos mi nisu dozvoljavali da se sklonim”.

 

Doktor Miodrag Lazić (65), preminuo je u utorak od koronavirusa. Rođen je u Zemunu, a kada je njegov otac, koji je bio oficir JNA dobio prekomandu za Niš, prešao je u taj grad.

Tamo je završio gimnaziju i studije medicine. Hirurgiju je specijalizovao na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu u tridesetoj godini.

Nakon specijalizacije je godinu dana radio u Vojnoj bolnici u Nišu, a nakon toga se zaposlio na Hirurškoj klinici Kliničkog centra u tom gradu.

Srpski hirurg Miodrag Lazić preminuo od koronavirusa

 

Tokom devedesetih bio je ratni hirurg dobrovoljac u Republici Srpskoj Krajini i Republici Srpskoj, za šta ga je patrijarh Pavle odlikovao Ordenom Svetog Save.

Napisao je autobiografsko delo “Dnevnik ratnog hirurga (Knin 1991 – Srpsko Sarajevo 1995)”.

Pratite nas i putem iOS i  android aplikacije – Objektiv.rs

Izvor: RTS

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar