Korišćena ili nova OPREMA za bebu: Šta smete da pozajmite, a šta ipak treba da KUPITE?

Neke stvari, koliko god da operete, bolje je kupiti nove

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Shuttterstock

Nekada smo svi nasleđivali odeću i opremu od starijeg brata ili sestre, a danas se to promenilo, pa je jedan od trendova da se bebama kupuje potpuno nova garderoba.

Buduće mame se trude da obezbede sve što je potrebno za dolazak bebe, od kreveca do odeće i drugih stvari.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Sasvim je u redu ako u porodici ili među prijateljima imate nekoga ko je u skorije vreme dobio bebu, a kome takve stvari više nisu potrebne, pa možete da ih nasledite.

To je odličan način da uštedite novac i preusmerite ga na neke druge stvari.

Međutim, neke stvari je bolje da ne pozajmljujete, a evo i koje su to stvari u pitanju i zašto.

Autosedišta

Da li ste znali da autosedišta imaju rok trajanja? Većini autosedišta rok ističe nakon šeste godine, ali to zavisi od proizvođača. Dobro pročitajte uputstva za svoj model. Ako istekne rok trajanja, nema iste sigurnosne standarde.

Trebalo bi da znate “istoriju” autosedišta, poput toga koliko je stara i koliko je korišćena.

Foto: Shutterstock

– Pozajmljeno autosedište za novorođenče ne bi trebalo da bude starije od 4 godine. Time ćete osigurati da možete da ga koristite barem dve godine, dok ga beba ne preraste i ne bude spremna za sledeću vrstu autosedišta – savet je Ane Duf iz Zadruge Roda.

Pumpa za izmlazavanje mleka

Pumpu za izmlazavanje mleka bolje je da kupite novu. One mogu biti veoma skupe i možda mislite da vam se ne isplati da je kupujete jer vam neće biti potrebna. Ako je tako, u pravu ste. A ako mislite da kombinujete dojenje i izmlazavanje mleka, uložite u kupovinu nove pumpe za izmlazavanje jer neke bakterije i virusi mogu da se prenesu u majčino mleko.

Većina ovakvih pumpi ima delove koji ne mogu do kraja da se očiste ili zamene. Nećete moći u potpunosti da sterilizujete pozajmljenu pumpu, pa vaše mleko može da se zarazi bakterijama. S druge strane, moguće je da nakon nekog vremena pumpa neće više ni raditi tako dobro, pa ćete se mučiti sa izmlazavanjem.

Foto: Shutterstock

Krevetac

Novi krevetac sigurniji je od starog. Američka pedijatrijska akademija upozorava da ljuštenje boje i hrapava mesta ili iverice mogu da budu opasne po bebe, a šanse za te opasnosti povećavauju se što su kreveci stariji i pohabaniji. Takođe, Američka komisija za sigurnost potrošača je, nakon promene u federalnim zakonima o sigurnosti, zabranila prodaju i proizvodnju kolevki i krevetića s padajućim stranicama.

Plišane igračke

Slatko je kada vam, pogotovo neko iz porodice, ponudi omiljenu plišanu životinju njihove bebe koja je sada već odrasla, ali pazite šta uzimate. Postoji realna opasnost od prenošenja mikroorganizama i drugih bakterija kroz plišane igračke ili ostale predmete od tkanine.

Ali kao želite bebi da prosledite svog omiljenog medu iz detinjstva, nemojte da paničite. Temeljno ga operite i proverite da li postoji opasnost od gušenja, kao i “zašivene oči” koje mogu da otpadnu.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs, miss7

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar