BORBA PROTIV ZARAZE: Stanovnici Tokija zamoljeni da ne idu u barove i klubove

Koronavirusom zaražene 443 osobe

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Japan korona
Foto/Printscreen/You Tube

Guvernerka Tokija Juriko Koike danas je zamolila stanovnike tog grada da ne posećuju barove i muzičke dvorane, ponovivši poziv da budu smanjena nepotrebna putovanja u trenucima kada se prestonica Japana priprema za porast broja zaraženih koronavirusom.

Ukupan broj zaraženih u Tokiju danas je porastao na 443, saopštile su gradske vlasti, a taj broj je, kako navodi Rojters, veći za 13 u odnosu na jučerašnji dan, kada je zabeleženo rekordnih 68 novih slučajeva.

Smatrajući da smanjen porast broja slučajeva COVID-19 nije dovoljan razlog za optimizam, nadležni su pozvali stanovništvo da do 12. aprila izbegava aktivnosti van kuće, a naročito okupljanja u barovima i noćnim i karaoke klubovima.

Na konferenciji za štampu, Koike je rekla da je odluka o eventualnom uvođenju vanrednog stanja na vladi Japana, a ne na tokijskim vlastima.

KORONAVIRUS: Najveća ZABRINUTOST u Italiji, najveći PESIMISTI Britanci, a SRBI?

Pratite nas i putem iOS i  android aplikacije – Objektiv.rs

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar