Početkom jula, pisali smo da je hrvatska kompanija Rimac Automobili preuzela Bugatti i najavila novu eru za kultni brend.
U međuvremenu, saznali smo o planovima za budućnost, uključujući proizvodnju verovatno poslednjeg benzinca iz Molshajma – Bugatti Bolide.
Ipak, najvažniju informaciju otkrio je Mate Rimac, tokom izložbe automobila u Kaliforniji (Monterey Car Week).
Šta se sprema?
Prvi čovek kompanije kaže da se uveliko radi na novom Bugattiju, koji će zvaničnu prezentaciju imati 2024.
Sjajna vest se nadovezuje na nedavnu izjavu Rimca u kojoj nagoveštava “apsolutno lud projekat, o kojem niko ne razmišlja”, prenosi Motor1.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
– Sa ovim brendom može se učiniti puno toga. Možda SUV ili coupe s dugim prednjim delom, ili nešto potpuno ludo – kazao je hrvatski biznismen i inovator.
Ono što znamo, jeste da će Rimac razviti dva nova Bugattijeva modela do 2030. godine
BONUS VIDEO:







Komentari (0)