Viši sud u Novom Sadu osudio je na 15 meseci zatvora fudbalskog sudiju Srđana Obradovića iz Jagodine povodom optužbi da je zloupotrebom položaja arbitra na utakmici između domaćina Spartaka i Radničkog iz Niša, iskorišćavanjem svog službenog položaja favorizovao domaći tim.
Istom prvostepenom presudom Posebnog odeljenja za sprečavanje korupcije novosadskog suda, Obradoviću je izrečena mera zabrane obavljanja sudijske funkcije na utakmicama, ali i sve poslove u Fudbalskom savezu Srbije od 10 godina.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Ovo je prvostepena presuda na koju i tužilaštvo i odbrana imaju pravo da ulože žalbe Apelacionom sudu.
Obradović se tereti da je na fudbalskoj utakmici u Subotici, između Spartaka i niškog Radničkog, iskorišćavanjem svog službenog položaja favorizovao domaći tim i tako ga stavio u povoljniji položaj u odnosu na protivnika, u direktnom duelu za izlazak u Evropu.
Obradović je na pomenutom meču dosudio, prema oceni sportskih medija, “skandalozan” penal od dva za Spartak.
Pali gangsteri koji su pljačkali poznate fudbalere: Dobili su više od 100 godina zatvora! (VIDEO)







Komentari (0)