Nadal dao izjavu o velikom finalu: “Samo na JEDAN način mogu da pobedim Novaka”

U nedelju od 15 ćasova biće odigran meč finala Rolan Garosa između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Posle dugo vremena teniski ljubitelji će imati prilike da u finalu jednog velikog turnira posmatraju verovatno dvojicu od trojice najboljih tenisera svih vremena.

Rafael Nadal i Novak Đoković će odigrati svoj 56. duel do sada u poslednjih 14 godina, kada su sada već davne 2006. godine odigrali svoj prvi meč takođe na Rolan Garosu.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Španac koji do sada nikada nije izgubio finale na pariskoj šljaki najavio je meč.

“Ne mislim da sa sobom nosim bilo kakav teret ili pritisak zbog moje i Novakove istorije na Rolan Garosu. Drugačije su okolnosti, drugačiji tip turnira i situacija. Ne znam, reći ću vam u nedelju, ali ne mogu da predvidim budućnost” napomenuo je Španac.

Nadal tačno zna na koji način mora da igra da bi pobedio Novaka.

“Znam samo da protiv Novaka moram da igram svoj najbolji tenis. Bez igranja svog najboljeg tenisa situacija je vrlo teška. To je teren na kom igram dobro dugo vremena. To pomaže, ali on takođe ima sjajan učinak, bio je u finalima skoro svaki put. Jedan od najtežih mogućih rivala. Ali ovde sam da nastavim da dajem sve od sebe i volim da igram u ovakvim uslovima i kad znam da moram da napravim iskorak. To moram da uradim i sada i radiću naporno da probam da to ostvarim” zaključio je Nadal.

Novak ne staje, RUŠI SVE pred sobom: Padali su mnogi REKORDI, a u nedelju uz Nadala odjavljuje i Federera

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar