UVODE VANREDNO STANjE?

Federacija BIH ponovo u VANREDNOM stanju? Broj zaraženih se rapidno povećava, teška situacija sa koronom

Pomoćnik federalnog ministra zdravstva Goran Čerkez predlaže proglašenje stanja prirodne nesreće

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Pixabay/ jorono

Krizni štab Ministarstva zdravstva Federacije BiH ponovo će predložiti Federalnoj upravi civilne zaštite da bude proglašeno stanje prirodne nesreće usled koronavirusa.

Pomoćnik federalnog ministra zdravstva Goran Čerkez rekao je nakon sednice Kriznog štaba da se predlaže proglašenje stanja prirodne nesreće u tom entitetu zbog izuzetno teške situacije u Zapadnohercegovačkom i Hercegovačko-neretvanskom kantonu, gde nadležne institucije nisu vršile nadzor propisanih mera.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

On je naveo da su razlozi povećanog broja obolelih povratak sa godišnjih odmora, ali u najvećoj meri nepoštovanje propisanih mera Kriznog štaba.

Krizni štab Federacije BiH doneo niz naredbi: Ugostiteljskim objektima rad ograničen do ponoći

“Iako je dogovoren pojačan nadzor s kantonalnim institucijama koje treba da vrše nadzor, one nisu radile u meri u kojoj je to trebalo i imamo ovakvu situaciju”, rekao je Čerkez.

Prema njegovim rečima, očekuje se da ovo stanje neće proći još za godinu dana.

Izvor: Novosti

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar