Etore Mesina je bio gost košarkaške klinike Dušan Ivković u Beogradu.
Na ovogodišnjoj košarkaškoj klinici Dušan Duda Ivković jedan od predavača je i najtrofejniji evropski trener Želimir Željko Obradović, kao i Etore Mesina.
Mesina je bio učenik legendarnog “Profesora” Aleksandra Nikolića po kome se i zove hala u kojoj se klinika održava.
“Veoma je važno doći ovde i biti s ovim ljudima, pogotovo jer smo svi mi nekako rasli i učili od Profesora Nikolića, pa i Dude Ivkovića neki i od Željka Obradovića. Imati šansu da se razgovara sa njima poboljšava shvatanje košarke i može da se odrazi na košarku u Evropi”
Šta je posebno u vezi sa srpskom košarkom?
“Kako nagrađuju trenere, kako igrači stoje u redu i poštuju trenere dok dobijaju nagrade. To nema svuda. Pogotovo taj smisao da se sve radi zajedno, veoma lepa stvar”
Željko se vratio u Panatinaikos, da li se osećate kao u starim vremenima?
“Vrlo pametna odluka Panatinaikosa. Nema boljih ljudi i trenera od Željka Obradovića. Srećan sam zbog njega, mislim da je tamo gde je želeo da bude. Posle mnogo godina se vratio u PAO i nadam se da će završiti karijeru tamo”
Kakvi su Mesinini planovi?
“Trenutno ne znam. Srećom, ljudi me zovu i interesuju se za mene. Za razliku od Željka ja se i dalje trudim da razumem da li mi se trenira ili bih radio u front ofisu”, objasnio je Italijan.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)