Posle Gaela Monfisa, Stana Vavrinke i Davida Gofana, još jedna teniska zvezda potvrdila je kraj karijere po završetku ove godine. Reč je o Japancu Keiju Nišikoriju.
Iskusni 36-godišnjak ostavio je dubok trag i ostvario značajne rezultate u svetu tenisa. Tokom karijere je podigao 12 pehara, bio je četvrti reket planete, a pamti se i njegovo finale US Opena 2014. u kojem ga je porazio Marin Čilić. Nišikori zauzima 464. poziciju na listi, a brojne povrede su ga sprečile da u proteklom periodu češće izlazi na teren.
– Želeo sam da još potrajem, ali kada pogledam iza sebe, znam da sam pružio svoj maksimum. Srećan sam zbog svega što sam proživeo – izjavio je Japanac.
Njegov trijumf nad Novakom Đokovićem u polufinalu Njujorka ostaje upamćen kao jedan od najbitnijih momenata u njegovoj biografiji.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)