U Iranu je u poslednja 24 sata od posledica koronavirusa preminulo 73 ljudi, čime je ukupan broj smrtnih slučajeva porastao na 5.031, saopštio je portparol Ministarstva zdravlja Kianuš Jahanpur.
On je istakao da je to jedan od najmanjih dnevnih porasta u broju preminulih u proteklih nekoliko dana, prenosi Rojters.
Kako je dodao, broj obolelih od koronavirusa u Iranu dostigao je 80.868.
Prema procenama iznetim u izveštaju parlamenta, koji je objavljen ranije ove nedelje, moguće je da je broj smrtnih slučajeva skoro dvostruko veći nego što je objavilo Ministarstvo zdravlja, dok je broj zaraženih možda osam do 10 puta veći, prenosi Rojters.
SVET NA UDARU VIRUSA: Više od 150.000 žrtava, zaraženo 2.250.000 ljudi!
Iran je bliskoistočna zemlja koja je najteže pogođena pandemijom koronavirusa i ima jednu od najvećih stopa smrtnosti na svetu.
Prema podacima Univerziteta Džon Hopkins, stopa smrtnosti u Iranu je 6,29 odsto, dok Belgija ima najveću stopu smrtnosti u svetu, 14,2 odsto.
Pratite nas i putem iOS i android aplikacije – Objektiv.rs







Komentari (0)