Igor Tudor će naslediti Horhea Sampaolija na klupi Olimpika iz Marseja.
Argentinac je odradio dosta dobar posao na klupi francuskog velikana. Završio je sezonu na drugom mestu i vratio klub u Ligu šampiona, ali je bio nezadovoljan upravom koja nije osigurala pojačanja pred početak priprema te je napustio ekipu.
Official, confirmed. Igor Tudor signs as new Olympique Marseille head coach, deal until June 2024. He’s the man to replace Jorge Sampaoli. ⚪️? #OM pic.twitter.com/gyAkqATxoK
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) July 4, 2022
Dan nakon što je temperamentni stručnjak otišao iz Marseja, predstavljen je Igor Tudor. Hrvat je prošle sezone predvodio Veronu, od koje je napravio peti najbolji napad Serije A. U dva navrata je vodio ekipu Hajduka, sedeo je na klupi i PAOK-a, Karabuka, Galatasaraja, Udinezea, a bio je i pomoćni trener Juventusa u periodu kada je “Staru damu” predvodio Andrea Pirlo.
Treba dodati da je Tudor sa francuskim vicešampionom potpisao ugovor na dve godine, kao i da će mu ovo biti debitantska sezona u Ligi šampiona.
Bonus video:







Komentari (0)