Premijerka Brnabić: “Potez Prištine za prijem u članstvo Saveta Evrope je VRHUNAC CINIZMA”

Oni su prekršili Vašingtonsnki sporazum, konstatovala je premijerka Srbije

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Tanjug

Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da zahtev koji je Priština podnela za ulazak takozvanog Kosova u Savet Evrope predstavlja kršenje svih, do sada potpisanih sporazuma, pre svega Vašingtonskog sporazuma, što, kako kaže i nije čudno nakon desetogodišnjeg kršenja i neimplementacije Briselskog sporazuma.

– Ovaj njihov potez za prijem u članstvo saveta Evrope, je vrhunac cinizma – rekla je premijerka Srbije Ana Brnabić u Dubaiju gde je danas ranije potpisala sa ministrom za kabinetske poslove Ujedinjenih Arapskih Emirata Muhamed bin Al Abdulah Al Karkavom Memorandum o razmeni iskustava o razvoju i modernizaciji vlade.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Oni su prekršili Vašingtonsnki sporazum, konstatovala je i istakla da će Srbija nastaviti sa kampanjom otpriznavanja takozvane nezavisnosti Kosova od strane onih zemalja koje su ih priznale.

O svemu ostalome će se razgovarati na sednici Saveta nacionalne bezbednosti, rekla je ona, odgovarajući na pitanje srpskih medija o tome kakav će odgovor Srbije biti na ovaj potez Prištine.

Brnabić je član saveta za nacionalnu bezbednost, ali sutrašnjoj sednici, kako kaže neće moći da prisustvuje, jer sutra završava posetu Dubaiju.

BONUS VIDEO:

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar