Vest da je Ilon Mask postao vlasnik 9,2% akcija Twittera odjeknula je kao bomba! Američki milijarder sada ima veći udeo u popularnoj društvenoj mreži nego njen osnivač i bivši CEO, Džek Dorsi (2,3%).
Šef Tesle i SpaceX kupio je 73,486.938 akcija i izazvao skok vrednosti na berzi od 26%, pa je njegov udeo u petak vredeo 2,6 milijarde dolara, prenosi Ars Technica.
“Podložni uticajima”
Ali, pomenute brojke i nisu toliko bitne za čoveka, čije se bogatstvo procenjuje na 302 milijarde dolara. Važnije je da Mask sada može, ukoliko želi, da utiče na biznis plan i politiku Twittera.
Popularna platforma je “podložna spoljnim uticajima” za razliku od kompanija Google, Facebook, Amazon ili Snap Inc, gde osnivači nemaju toliku kontrolu, prenosi Bloomberg.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Podsećamo, Mask je nedavno uputio kritike na račun Twittera i “pristrasnosti njihovog algoritma”. On smatra da takav pristup može loše uticati na slobodu govora, javni diskurs i demokratiju.
Potom je postavio pitanje pratiocima “Da li je potrebna nova platforma?” i izazvao pravu buru na internetu.
Nova anketa
Da će svoj vlasnički status (is)koristiti pokazuje i nova anketa, koju je postavio, a tiče se opcije za editovanje objava. Sada svi mogu da glasaju i iskažu mišljenje o temi, koja je i ranije bila aktuelna.
Mask je ponudio dve (nepravilno ispisane) opcije – “yse” i “on”, kako bi istakao potrebu za promenama.
Videćemo šta nosi budućnost Twittera sa Ilonom Maskom kao najvećim akcionarom.
Do you want an edit button?
— Elon Musk (@elonmusk) April 5, 2022
BONUS VIDEO:







Komentari (0)