Italijani potopljeni u Šapcu: Vaterpolisti Srbije upisali prvu pobedu u Svetskoj ligi!

Odlična igra je viđena u gradu na obali Save

Vaterpolisti Srbije došli su do pobede na Italijom od 12:9 u prvom kolu Svetske lige.

Utakmica je igrana u Šapcu pred sjajnim navijačima, koji su ispunili tribine gradskog bazena.

U uvodnih osam minuta Srbija je uspela golovima braće Rašović i Save Ranđelovića da uzme stvari u svoje ruke, dok je jedini pogodak za goste dao Fondeli.

Do kraja poluvremena Italija nije uspela da smanji razliku pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 6:4.

Naši vaterpolisti su u nastavku poveća prednost, a najveće zasluge idu Strahinji Rašoviću i Mandiću.

Italijani su pokušali da se vrate u poslednjih osam minuta, ali su se “delfini” fantastično branili.

Najefikasniji su bili Strahinja Rašović i Dušan Mandić sa po tri gola, po dva su dodali Radomir Drašović i Sava Ranđelović, a po jednom su mrežu zatresli Viktor Rašović i Nikola Lukić. Kod Italije je prednjačio Luka Marciali sa četiri gola, dok je Frančesko di Fulvio postigao dva.

Naredni meč u Svetskoj ligi Srbija igra osmog marta protiv Slovačke u gostima, a prve dve selekcije iz svake grupe plasiraće se u četvrtfinale.