Partizanu ni korona ne može ništa: Crno-beli pregazili nejaki Trento!

Opravdali su ulogu apsolutnog favorita

Košarkaši Partizana došli su do pobede nad ekipom Trenta rezultatom 97:65 u okviru 9. kola Evrokupa.

Od samog starta ekipa Željka Obradovića je uspela da nametne svoj ritam, na šta su Italijani imali odgovor samo na početku prve deonice.

Do isteka prvih deset minuta igre Partizan je uspeo da dođe do +19 i već tada je bilo jasno da je pobeda veoma blizu.

U drugoj deonici crno-beli su blago povećali vođstvo, da bi ga potom vešto održali do isteka poluvremena.

Neki konkretniji otopor Trenta viđen je u trećoj četvrtini gde je italijanska ekipa uspela da se spusti na zaostatak od 17 poena, ali se Partizan brzo konsolidova.

U završnih desetak minuta izabranici Željka Obradovića su mirno priveli utakmicu kraju i upisali svoj sedmi trijumf u Evrokupu.

Najefikasnij na parketu bio je Jam Madar sa po 18 poena, a pratili su ga Dalas Mur i Kevin Panter sa po 17 i Alen Smailagić i Uroš Trifunović sa po 10 poena.

Kod poraženo Trenta najviše se istakao Andrea Mecanote sa 15 poena, dok su dvocifreni u italijanskom timu još bili Džordan Karlajn sa 14, Dijego Flakadori sa 13 i Džonatan Vilijams sa 11 poena.

Problemi za Partizan pred Trento: Šest slučajeva koronavirusa u klubu iz Humske!