Fiorentina se obrukala, ali je Vlahović ispisao istoriju: Srbin nadmašio rekord star 60 godina!

Velika pobeda Empolija u Firenci

Fudbaleri Empolija režirali su spektakularan preokret u finišu meča i srušili Fiorentinu2:1 (0:0).

Prvo poluvreme nije bilo naročito zanimljivo, a u nastavku smo videli tri pogotka.

Dušan Vlahović je nastavio sa sjajnom formom i doneo vođstvo “violi” u 57. minutu.

Činilo se da će taj pogodak biti dovoljan za trijumf, međutim, pred sam kraj meča Empoli je sa dva gola preokrenuo rezultat i slavio sa 2:1.

Prvo je Filipo Bandineli u 87. minutu iskoristio nesporazum Milenkovića i Teraćana, da bi dva minuta kasnije Andrea Pinamonti u potpunosti okrenuo rezultat u korist Empolija.

Interesantno, Vlahović je današnjim pogotkom ušao u istoriju fudbala, pošto je u jednoj godini postigao čak 28 golova u dresu Fiorentine i tako nadmašio učinak Hamrina koji je 1960. godine postigao 27.