Remi u Dela Madonini: Interu dva penala nisu bila dovoljna za pobedu, na kraju ga spasila stativa (VIDEO)

Milan nije iskoristio remi Napolija, dok Neroazuri nisu da smanje razliku za vodećim timovima

Fudbaleri Intera remizirali su u gradskom derbiju sa ekipom Milana rezultatom 1:1, u okviru 12. kola Serije A.

Inter je došao do prednosti u 11. minutu iz penala, a egzekutor je bio Hakan Čalhanoglu, a nad njime je i bio napravljen penal, posle neshvatljive greške Franka Kesija, koji je oborio reprezentativca Turske i bivšeg saigrača.

Posle šest minuta Milan je izjednačio autogolom Stefana de Fraja, a drugi penal za Neroazure dosuđen je u 27. minutu, posle faula Balo Turea nad Mateom Darmijanom.

Za loptu se uhvatio Lautaro Martinez, ali je njegov udarac sjajno odbranio Ćiprian Tatarušanu.

Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 44. i 45. minutu, Inter je propustio dve sjajne prilike. Prvo je Nikolu Bareli sa gol linije skinuo udarac Balo Ture, a posle minut je šut Lautara Martineza prošao tik pored stative.

U drugom poluvremenu je malo opao tempo igre, Neroazuri su imali inicijativu, ali bez konkretnih šansi, dok je Milan mogao da dođe do pobede u završnici utakmice, kad su krenuli da napadaju ka golu gostiju.

Prvo se Handanović istakao posle lukavo izvedenog slobodnog udarca Zlatana Ibrahimovića, a posle osam minuta Aleksis Saelemakers je sjajnim udarcem sa nekih dvadesetak metara pogodio stativu gola Slovenca, a na nju je naleteo Frank Kesi i šutirao je samo pored gola.

U narednom kolu Milan gostuje Fiorentini, dok Inter dočekuje Napoli.